Jak jsme jely fandit hokejistům na mistrovství světa - část 2.

5. července 2015 v 5:40 | Anchor a Maky |  Výlety
Předchozí část :)

Na pouti jsme potkaly kromě tří sličných fandů Kanaďanů i dva vtipné české výrostky. I tak jsme ale při dotazu, jestli nás neotravují, radši pokrčily rameny a nechaly je odběhnout, odskákat a odlézt po stromech na jejich vytouženou benzínku. Nás místo dlabance čekal sprint k vlaku, který jsme taktak stihly, mohly jsme teda vlézt k asijské turistce do rozpáleného kupé s neotvíratelným oknem. I vypadla jsem na chodbu za čerstvým vzduchem a zatímco jsem spokojeně nic netušíce seděla na své bagáži, v kupé po odchodu turistky za účelem pořízení fotek si inspirovaná Maky dělala selfie. :D

Pak jsme se různě pěšky dopravily na Staroměstské náměstí okolo České národní banky, která mě inspirovala k výkladu o možnosti podržení zlaté cihly a shlédnutí výstavy pastí na zloduchy v té Londýnské díky probírání maturitního tématu Londýn v hodinách anglického jazyka. :D Ano, když si něco pamatuju, dělá mi nesmírné potěšení, mohu-li s tím obtěžovat všechny kolem! :D Maky se netvářila nešťastně, když mé zapálené povídání přerušilo přecházení přes silnici, po němž jsem už nenavázala na vyprávění.

Přepravou jsme zaplácaly celou druhou třetinu, během které, jak Maky informátoři na Facebooku zpravili, nám zase dali góla a toho našeho neuznali. Na tom slavném náměstí nás čekaly rovnou nejmíň obrazovky tři a prý moderátor Dejdar, ale toho jsem si nějak nevšimla, jelikož přes ty davy lidí se často dalo vidět leda tak kulové. Splašily jsme konečně kýžené suvenýry - vlajky - za docela slušnou cenu u nějakého chlápka, který se tam potuloval mezi fandy!

Ale místo vejrání na obrazovku jsem velkou část poslední třetiny stála na špičkách, hypnotizujícíce chlapíka s kamerou a blonckou před ní, kteří oxidovali vedle "naší" obrazovky, a modlila se, aby ten kus *** konečně začal natáčet. Kamera totiž obvykle snímá fanoušky a já plánovala získání další památky na svou účast na této události, s čímž mi měla pomoct vydobytá vlajka. Jakože bych tam zamávala. :D No samozřejmě, že okolí zabral až když jsem se zrovna nekoukala, a i když jsem se snažila o nejrychlejší vymrštění ruky, stejně tam asi nejsem vidět. Nemusím snad dodávat, že jsem žádné takové video nenašla.


Velká poklona patří fanouškům! Po skončení zápasu hned začali sandovat "Hoši, děkujem'!" a né se vztekat! Mohly jsme se teda i navzdory výsledku zápasu hrdě vydat na zpáteční cestu kolem zjevně nejágrově vypadajícího "Jágra" - chudák schytal bídu od jedné paní. :D Na nádraží jsme se zase hnaly o sto šest! Tentokrát jsme to vážně stihly jen tak tak! Kus ode mě, jak mi Maky sdělila až po výstupu, stál herec z nějakého seriálu pro mladé, prý Teen něco! :D

Protože jsem zapomněla, že jsou rodiče u přátel, velmi jsem se divila, že mě nádraží "samozřejmě nikdo nebude čekat" a trochu mi to zdůrazněné slovo přišlo líto natolik, že jsem bez rozloučení típla hovor. :D Ještě štěstí, že je má mamka tak hodná, že napsala vysvětlující SMSku.

Překvapilo nás, kolik odresovaných lidí z našeho města se vydalo "splnit svou národní povinnost". Když jsem se táhla po schodech, rozhodně jsem nečekala, že tam znovu potkám toho kluka ze sboru, co po mně nějakou dobu začínal jet. :D Je lepším prorokem než mamka a mé kamarádky, neboť hokejisté nakonec v neděli skončili bramboroví. Jakože čtvrtí.

Domů jsem naštěstí byla dovezena mamkou Maky, a tak jsem se cesty nemusela bát až do příjezdu rodičů mohla uklízet a pomáhat. :) Dobrovolně!

***

Toto bylo psáno z pohledu Anchor, nyní prosím přivítejte Maky a její případný komentář akce: :)

Myslím, že se akce jako vždy vydařila! :D Anchor si všechno jako vždy pamatuje, takže sem vlastně už nemusím nic psát. :D Těším se na další dobodružství. :P
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mrs.Invisible Mrs.Invisible | Web | 13. července 2015 v 16:14 | Reagovat

Moc krásne píšeš ♥ pekný design

2 Anchor Anchor | E-mail | Web | 24. července 2015 v 22:00 | Reagovat

[1]: Děkuju! :-D Děkujeme :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama